Ara
Close this search box.

GEBELİK MUAYENESİ

Gebelik Muayenesi

Gebelik, başından sonuna kadar her döneminde farklı incelemelerin yapıldığı, anne sağlığı yanında bebeğin de sağlığının izlendiği çok önemli bir dönemdir. Tüm kadınların, gebe kalmadan önce en az bir kez kontrole gelmeleri önerilir. Bunun dışında gebe olduğunu anlayan anne adaylarının mümkün olan en kısa zamanda gebelik takiplerine başlamak için doktora başvurmaları gereklidir. Ünitemizde belirlenen zamanlarda muayene, 4 boyutlu ultrasonografi, ikili test, ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, dörtlü test, Doppler USG ve NST gibi çeşitli tetkikler için çağrılmaktadır. Ayrıca gebelere, özel olarak eğitilmiş hemşireler tarafından, belirli gün ve saatlerde olmak üzere doktor kontrolünde eğitim verilmektedir.

Gebe muayenesi öncesi bilmeniz gerekenler

Muayene için gelirken, sizde bulunan daha önce yapılmış tüm tetkiklerinizi, varsa gebe takip formunuzu, dosyanızla beraber getirmeyi unutmayınız. Muayene randevusu verilen tarih ve saatte kliniğimize gelerek sekreterimize randevunuz hakkında bilgi vererek bekleme salonuna geçiniz. Muayene sıranız geldiğinde çağrı yapılacaktır.

Doktorunuzun yanında rahat hissedebilmeli, sorunlarınızı açık bir şekilde anlatabilmeli, sorduğunuz soruların cevapları sizi aydınlatabilmeli, muayene sırasında sizin rahat olabilmeniz için elinden geldiği kadar yardımcı olabilmelidir. Aradığınız tüm bu özellikleri kliniğimizde bulacaksınız.

Bir bebek beklediğini öğrenen kadının vereceği en önemli karar hamilelik ve doğum esnasında kendisine destek olacak doktorunu seçmektir. Silivri’deki muayenehanesinde hizmet veren Dr.Eser AĞAR, gebeliğin başından doğum sonrasına kadar anne ve bebeğin durumunu takip eder.

 
 

 

 

Dr.Öğr.Üyesi Eser Ağar Kadın Sağlığı Ünitesi açıldı. Randevu için 0 212 728 63 61 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.