Gönderen Konu: RENKLİ ULTRASON  (Okunma sayısı 96 defa)

Çevrimdışı ASLI

• Yeni üye
  • *
  • Adınız Soyadınız: aslı kılıç
RENKLİ ULTRASON
« : Kasım 22, 2017, 10:03:23 ÖÖ »
Merhabalar Hocam.. 21 haftalık gebeyim. Renkli ultrason yapıyor musunuz acaba?

Çevrimdışı Dr.Eser AĞAR

• Administrator
  • Yeni üye
  • Adınız Soyadınız: Dr.Eser AĞAR
Ynt: RENKLİ ULTRASON
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2017, 10:33:40 ÖÖ »
Merhabalar Hocam.. 21 haftalık gebeyim. Renkli ultrason yapıyor musunuz acaba?
Merhaba,
Ben renkli ultrason yapıyorum, anomalilerin %70 ini görebiliyorum, bebeğin renkli fotoğraflarını, görüntülerini elde ediyorum ancak bebeğin kalbinde bir delik varsa, korpus kallosum agenezisi varsa ve bunu gibi bazı anomalileri ancak ve ancak perinatolji uzmanları görebiliyor.
Çünkü ayrıntılı ultrason dediğiniz 2. düzey ultrasonu sadece perinatoloji uzmanı yapar. Perinatoloji, kadın doğum uzmanlığından farklı bir branştır. Kadın Doğum Uzmanı olduktan sonra 3 yıl daha eğitim gerektirir, ve perinatoloji uzmanları sadece perinatoloji ile ilgilenirler. Ameliyat, poliklinik, jinekoloji yapmazlar. Anomalilerin %80 kadarını görebilirler. Ve bu gördüklerini raporlama yetkileri vardır. Tek tek gördüklerini bir rapora yazıp altına imzasını atabilecek yetkinliktedirler.
Randevu almak isteyen hastalarımız ( 0212 ) 728 63 61 numaralı telefondan ya da web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Çevrimdışı ASLI

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2017, 10:35:59 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim. Peki Silivri' de Perinatoloji Uzmanı var mı?

Çevrimdışı Dr.Eser AĞAR

• Administrator
  • Yeni üye
« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2017, 10:51:20 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim. Peki Silivri' de Perinatoloji Uzmanı var mı?
Malesef Silivride yok.  Çorlu'da var, İstanbul'da var.
Randevu almak isteyen hastalarımız ( 0212 ) 728 63 61 numaralı telefondan ya da web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Çevrimdışı ASLI

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2017, 01:50:36 ÖS »
Hocam bir sorum daha olacak size... Ben bir yer buldum. Rapor veriyor. Ama Radyoloji Uzmanıymış. Olur mu?

Çevrimdışı Dr.Eser AĞAR

• Administrator
  • Yeni üye
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2017, 02:38:46 ÖS »
Hocam bir sorum daha olacak size... Ben bir yer buldum. Rapor veriyor. Ama Radyoloji Uzmanıymış. Olur mu?
Radyoloji uzmanlarının da rapor verme yetkisi var, hatta bazıları kendilerini bu konuda çok yetiştirmiş olabiliyorlar ancak şöyle bir sıkıntı var.
Eğer bebekte bir sıkıntı tespit ederse gebeliğin takibi ile ilgili insiyatif alamıyorlar. Sorunu tespit etse de yine bir perinatoloji uzmanında takibe devam etmeniz gerekiyor.