GEBELİK GENEL BİLGİLER > Gebelik Süreci İle İlgili Sorular

RENKLİ ULTRASON

(1/2) > >>

ASLI:
Merhabalar Hocam.. 21 haftalık gebeyim. Renkli ultrason yapıyor musunuz acaba?

Dr.Eser AĞAR:

--- Alıntı yapılan: ASLI - Kasım 22, 2017, 10:03:23 ÖÖ ---Merhabalar Hocam.. 21 haftalık gebeyim. Renkli ultrason yapıyor musunuz acaba?

--- Alıntı sonu ---
Merhaba,
Ben renkli ultrason yapıyorum, anomalilerin %70 ini görebiliyorum, bebeğin renkli fotoğraflarını, görüntülerini elde ediyorum ancak bebeğin kalbinde bir delik varsa, korpus kallosum agenezisi varsa ve bunu gibi bazı anomalileri ancak ve ancak perinatolji uzmanları görebiliyor.
Çünkü ayrıntılı ultrason dediğiniz 2. düzey ultrasonu sadece perinatoloji uzmanı yapar. Perinatoloji, kadın doğum uzmanlığından farklı bir branştır. Kadın Doğum Uzmanı olduktan sonra 3 yıl daha eğitim gerektirir, ve perinatoloji uzmanları sadece perinatoloji ile ilgilenirler. Ameliyat, poliklinik, jinekoloji yapmazlar. Anomalilerin %80 kadarını görebilirler. Ve bu gördüklerini raporlama yetkileri vardır. Tek tek gördüklerini bir rapora yazıp altına imzasını atabilecek yetkinliktedirler.

ASLI:
Çok teşekkür ederim. Peki Silivri' de Perinatoloji Uzmanı var mı?

Dr.Eser AĞAR:

--- Alıntı yapılan: ASLI - Kasım 22, 2017, 10:35:59 ÖÖ ---Çok teşekkür ederim. Peki Silivri' de Perinatoloji Uzmanı var mı?

--- Alıntı sonu ---
Malesef Silivride yok.  Çorlu'da var, İstanbul'da var.

ASLI:
Hocam bir sorum daha olacak size... Ben bir yer buldum. Rapor veriyor. Ama Radyoloji Uzmanıymış. Olur mu?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git