Gönderen Konu: Vajina Daraltma?  (Okunma sayısı 124 defa)

Çevrimdışı nuranozkan7

• Yeni üye
  • *
  • Adınız Soyadınız: Nuran Özkan
Vajina Daraltma?
« : Ocak 17, 2018, 07:25:15 ÖÖ »
Eser hocam merhaba,
Doğumlara bağlı vajinada genişleme oldu, hangi yöntem ile vajina daraltma yapıyorsunuz. Arkadaşım vajina daraltma ameliyatı olmuş size, o memnun ama ben ameliyattan korkuyorum. Vajina daraltma ameliyatı olmadan olmazmı. Kremler satılıyor, rahim daraltma deyince eczane verir mi, denesem bi faydası olur mu?

Çevrimdışı Dr.Eser AĞAR

• Administrator
  • Aktif Üye
  • Adınız Soyadınız: Dr.Eser AĞAR
Ynt: Vajina Daraltma?
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2018, 01:38:55 ÖS »
Eser hocam merhaba,
Doğumlara bağlı vajinada genişleme oldu, hangi yöntem ile vajina daraltma yapıyorsunuz. Arkadaşım vajina daraltma ameliyatı olmuş size, o memnun ama ben ameliyattan korkuyorum. Vajina daraltma ameliyatı olmadan olmazmı. Kremler satılıyor, rahim daraltma deyince eczane verir mi, denesem bi faydası olur mu?

Merhaba,
Vajina daraltma iki şekilde yapılır. ilk yöntem radyofrekans ile vajinaya müdahale edilmesidir, vajinanın daralması sağlanır. Bu yöntem ameliyat değildir, radyofrekans dalgaları ile sıkılaşma sağlanır, vajinadaki kıvrımlar tekrar oluşturulabilir ve bu şekilde de bir miktar daralma elde edilebilir. 
Diğer yöntem cerrahi müdahaledir. Vajina ön ve arka kısmından fazla olan bollaşmış doku çıkarılır, kalan vajina dokusu uç uca dikilir ve vajinal daralma sağlanmış olur. Vajina daraltma kremlerinin hiç bir faydası yoktur.
Randevu almak isteyen hastalarımız ( 0212 ) 728 63 61 numaralı telefondan ya da web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.